Geometric Foundations of Gravity 2021

Participants

Preliminary list of participants:

  1. Débora Aguiar Gomes (Fortaleza, Brazil)
  2. Ramon Alfaia (Lavras, Brasil)
  3. Diana Alvear Terrero (Havana, Cuba)
  4. Jesús Eduardo Anaya Galeana (Ciudad de México, México)
  5. Katsuki Aoki (Kyoto, Japan)
  6. Marcos Arcodia (Buenos Aires, Argentina)
  7. Julio Arrechea (Granada, Spain)
  8. Sebastian Bahamonde (Tartu, Estonia)
  9. Shivi Baijal (Aachen, Germany)
  10. Shivi Baijal (Aachen, Germany)
  11. Quentin Bailey (Prescott, Arizona, United States)
  12. Gabriele Barca (Rome, Italy)
  13. Cecilia Bejarano (Buenos Aires, Argentina)
  14. Zakaria Belkhadria (Cagliari, Italy)
  15. Daniel Blixt (Tartu, Estonia)
  16. Alexander Bonilla Rivera (Juiz de Fora, Brazil)
  17. Valentin Boyanov (Madrid, Spain)
  18. Rebecca Briffa (Qormi, Malta)
  19. Salvatore Capozziello (Napoli, Italy)
  20. Maurizio Capriolo (Fisciano (Sa), Italy)
  21. Roberto Casadio (Bologna, Italy)
  22. Saikat Chakraborty (Yangzhou, China)
  23. Indranil Chakraborty (Kharagpur, India)
  24. Che-Yu Chen (Taipei, Taiwan)
  25. Adolfo Cisterna (Trento, Italy)
  26. Bertha Cuadros-Melgar (Sao Paulo, Brazil)
  27. Orville Damaschke (Oldenburg, Germany)
  28. Adrià Delhom (Valencia, Spain)
  29. Kostas Dialektopoulos (Yangzhou, China)
  30. Maret Einasto (Tõravere, Estonia)
  31. Shereen Elaidi (Montreal, Canada)
  32. Elena Emtsova (Moscow, Russia)
  33. Jose Andres Enriquez Lopez (Mexico City, Mexico)
  34. Celia Escamilla Rivera (Mexico City, Mexico)
  35. Pedro Ferreira (Oxford, United Kingdom)
  36. Markus B. Fröb (Leipzig, Germany)
  37. Viktor Gakis (Athens, Greece)
  38. Priidik Gallagher (Tartu, Estonia)
  39. Dmitry Galtsov (Moscow, Russia)
  40. Jorge Gigante Valcarcel (Tartu, Estonia)
  41. Eleonora Giovannetti (Roma, Italia)
  42. Eleonora Giovannetti (Roma, Italia)
  43. Alexey Golovnev (Cairo, Egypt)
  44. Manuel Gonzalez-Espinoza (Valparaiso, Chile)
  45. Vesselin Gueorguiev (Sofia, Bulgaria)
  46. Merce Guerrero (Madrid, Spain)
  47. Maria-Jose Guzman (La Serena, Chile)
  48. Ali Hassan (Helsinki, Finland)
  49. Yutong He (Stockholm, Sweden)
  50. Carlos Heredia Pimienta (Barcelona, Spain)
  51. Manuel Hohmann (Tartu, Estonia)
  52. Damianos Iosifidis (Thessaloniki, Ελλάδα)
  53. Cesar Augusto Ipanaque Zapata (São Paulo, Brasil)
  54. Muhammad Ismail Yunus (Bandung, Indonesia)
  55. Laur Järv (Tartu, Estonia)
  56. Alejandro Jimenez Cano (Granada, España)
  57. José Tarciso Junior (Belém, Pará, Brasil., Brasil)
  58. Surajit Kalita (Bangalore, India)
  59. Tomi Koivisto (Tartu, Estonia)
  60. Kurt Koltko (None, United States)
  61. Aleksander Kozak (Wrocław, Polska)
  62. Tom Lawrence (Montclair, United States of America)
  63. Jackson Levi Said (Msida, Malta)
  64. Stefano Liberati (Trieste, Italy)
  65. Marek Liška (Prague, Czechia)
  66. Andreas Lymperis (Patras, Greece)
  67. Francisco José Maldonado Torralba (Cape Town, South Africa)
  68. Tomáš Málek (Prague, Czech Republic)
  69. Alvaro Martinez (Salamanca, España)
  70. Philippe Mathieu (Notre Dame, Indiana, USA)
  71. Yasmine Mhirsi (Erlangen-Nurenberg, Germany)
  72. Jurgen Mifsud (Msida, Malta)
  73. Satvik Mishra (Aachen, Germany)
  74. Diego Molina (Iquique, Chile)
  75. Cristian Moreno Pulido (Barcelona, Spain)
  76. Joseph Mullat (Copenhagen, Denmark)
  77. Nurgissa Myrzakulov (Nur-Sultan, Kazakhstan)
  78. Ratbay Myrzakulov (Nur-Sultan, Kazakhstan)
  79. Sebastián Nájera Valencia (Mexico City, Mexico)
  80. Syed Naqvi (Kraków, Poland)
  81. Ehecatl Nieto (Ciudad de Mexico, México)
  82. Yuri Obukhov (Moscow, Russia)
  83. Giovanni Otalora (Valparaíso, Chile)
  84. Jorge Ovalle (Opava, Czech Republic)
  85. Jose Pereira (Sao Paulo, Brazil)
  86. Christian Pfeifer (Tartu, Estonia)
  87. Nikodem Poplawski (West Haven, United States)
  88. Camilo Posada (Opava, Czechia)
  89. Ekaterina Pozdeeva (Moscow, Russian Federation)
  90. Dirk Puetzfeld (Bremen, Germany)
  91. Bala Ali Rajabov (Baku, Azerbaijan)
  92. Javier Relancio (Naples, Italy)
  93. Armando Aram Reyes Aguilar (Mexico City, Mexico)
  94. Angel Rincon (Valparaíso, Chile)
  95. João L. Rosa (Tartu, Estonia)
  96. Diego Rubiera-Garcia (Madrid, Spain)
  97. Margus Saal (Tartu, Estonia)
  98. Rabia Saleem (Lahore, Pakistan)
  99. Emmanuel Saridakis (Athens, Greece)
  100. Tiziano Schiavone (Pisa, Italy)
  101. Sebastian Schuster (Prague, Czech Republic)
  102. Muhammad Sharif (Lahore, Pakistan)
  103. Abhishek Sharma (Kanpur, India)
  104. Kanak Sharma (New Delhi, India)
  105. Srijita Shaw (Chandannagore, India)
  106. Srijita Shaw (Chandannagore, India)
  107. Keigo Shimada (Tokyo, Japan)
  108. Rishabh Singh (Mannivakkam, India)
  109. Maria Skugoreva (Kazan, Russia)
  110. Alexei Starobinsky (Moscow, Россия)
  111. Alexey Toporensky (Moscow, Russia)
  112. Georg Trenkler (Prague, Czech Republic)
  113. Aaroodd Ujjayini Ramachandran (Aachen, Germany)
  114. Maurice van Putten (Seoul, South Korea)
  115. Giovanni Venturi (Bologna, Italy)
  116. Sergey Vernov (Moscow, Russia)
  117. Nicoleta Voicu (Brasov, Romania)
  118. Jean-Christophe Wallet (Orsay, France)
  119. Aneta Wojnar (Tartu, Estonia)
  120. Hou Yau (San Francisco, United States)
  121. Saboura sadat Zamani (Gorgan, Iran)